For You Burek

Fundacja

Fundacja For You Burek powstała w 2021 roku i działa głownie na terenach Lubelszczyzny.

Składa się z kilkoro wolontariuszy, którzy w prywatnych domach, nieodpłatnie zajmują się zwierzętami bezdomnymi, leczą je, odkarmiają, kastrują, socjalizują i przygotowują do adopcji.

Fundacja pomogła do tej pory ponad 400 kotom i kilku psom. Większość z nich znalazła szczęśliwe domy, inne nadal czekają w domach tymczasowych. Poza działaniami ratunkowymi, For You Burek kładzie duży nacisk na propagowanie edukacji pro zwierzęcej zarówno w szkołach, jak i innych instytucjach oraz egzekwowanie praw i obowiązków dotyczących zwierząt.

Fundacja utrzymuje zwierzęta jedynie z własnych środków oraz wsparcia ludzi postronnych nie dostaje żadnych ekwiwalentów od miast czy gmin. Ich podopieczni to często bardzo skrajne przypadki: od kotów zabranych ze wsi po koty nie znające człowieka, urodzone na ulicach, od kociąt, które straciły matki i potrzebują odkarmienia na butelkach po staruszki, które straciły właścicieli czy zostały oddane z różnych powodów. Przypadki te w domach tymczasowych mają chociaż namiastkę domu, uczą się zaufania do człowieka, są bezpieczne i zaopiekowane dzięki czemu mają szansę doczekać się adopcji do nowych, cudownych, stałych domów. Dlatego chętnie przyjmują nowe osoby w swoje szeregi i nawiązują współpracę z innymi zwierzolubami.